وردپرس

نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس

اگر از هواداران لینوکس، گیت یا گیت هاب باشید به خوبی با gist آشنایی دارید و می‌دانید که در بخش گیست گیت‌هاب می‌توانید کدهایتان را به نمایش بگذارید. بسیار خوب برای نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس چه باید کرد؟

Embed کردن Gist گیت هاب در وردپرس با افزونه

افزونه‌های گوناگونی برای این کار هست که بهترین آن‌ها Jetpack است من همیشه به دوستانم پیشنهاد می‌کنم این افزونه‌ی کاربردی را روی وردپرسشان داشته باشند. در این افزونه بخشی به نام Shortcode Embeds هست که به کمک آن می‌توانید کدهای بسیاری از سایت‌ها را در وردپرستان جای‌گذاری کنید که گیت هاب هم یکی از آن‌هاست. پس از به کار انداختن نوشته به روش‌های زیر کدهای گیست را در نوشته‌هایتان نمایش دهید.

نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس

نمایش با ID

[gist]1234567[/gist]

 

نمایش با پیوند

[gist https://gist.github.com/2314628 /]

 

Embed کردن Gist گیت هاب در وردپرس بدون افزونه

اگر بخواهیم این ویژگی را بدون افزونه به وردپرس بیافزاییم باید کد زیر را در بخش functions.php پوسته وردپرس جای گذاری کنیم.

https://gist.github.com/dff90c0c0f56f1e8bc46a87664372f1f

اکنون به سادگی با گذاشتن پیوند یا همان لینک gist خود می‌توانید کدهای گیست خود را از گیت هاب درون سایت خود به نمایش بگذارید. به یاد داشته باشید برای نمایش کدها باید شناسه‌تان (Username) را از نشانی پاک کنید مگرنه کدها نمایش داده نخواهند شد. فرتور زیر نمونه‌ای از نمایش کدها به این روش در وردپرس است.

نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *