سوشیانت زوارزاده - روانشناس و روانکاو
Sushyant Zavarzadeh

دربارهٔ من

من سوشیانت زوارزاده هستم. یک روان‌شناس، روانکاو و وب سایکولوژیست که در تلاش است زندگی خود را با اندیشیدن (نه پیروی از اندیشه‌ها) سپری کند. 

زادروز:

10 مهر 1369

دانش:

کارشناسی ارشد روان‌شناسی

پیشه:

روان‌شناس، روانکاو و وب‌سایکولوژیست

بنیان‌گذار:

آقای روان‌شناس

زندگی من

من به سال‌نمای پارسی در روز مهر از ماه مهر (10 مهر، روز جشن مهرگان)، برابر 2 اکتبر 1990 ترسایی و یا 10 مهر 1369 (هجری شمسی) در تهران زاده شدم. پدرم نام من را محمدمهدی نهاد. در آن روزگار برخی از پدران و مادران برای کودکانی که در نیمهٔ دوم سال زاده می‌شدند شناسنامه‌ای بزرگتر می‌گرفتند تا بتوانند یک سال زودتر به مدرسه بروند. پدر و مادر من نیز همین کار را انجام دادند از این رو در شناسنامه‌ام زادروز را 30 شهریور 1369 نوشته‌اند.

از کودکی دلبستگی ویژه‌ای به خواندن و نوشتن داشتم همواره در میان نسک‌ها (کتاب‌ها) گم می‌شدم و خواندن را دل‌چسب‌ترین سرگرمی می‌دانم؛ سرگرمی که به رشد اندیشه و پختگی انسان کمک شایانی می‌کند. نسک‌هایی که می‌خوانم بیش‌تر پیرامون پیشینه (تاریخ)، نوشتجات (ادبیات)، روان‌شناسی، کیش‌ها و مکتب‌ها و سروده‌ها (شعرها) هستند. از میان سرایندگان، فردوسی و خیام را بیش از دیگران دوست دارم.

از 14 سالگی به پژوهش دینی میان کیش‌های گوناگون به دور از ناداوری (قضاوت نادرست) پرداختم و در پایان به این باور رسیدم که خرد، برتر از هر دینی است. آدمی باید دینی را برگزیند که نخست با خرد هماهنگ و هم‌سو باشد و سپس بتواند او را به آرامش و خوشبختی رساند پس اگر دینی نتواند این چیزها را فراهم کند بیراهه‌ای بیش نیست. در پایان این پژوهش‌ها بود که نام سوشیانت را برای خویش برگزیدم و سال‌هاست که همه من را با این نام می‌شناسند.

دانش و آموزش

من دانش‌آموختهٔ کارشناسی ارشد روان‌شناسی هستم. من بر این باورم که آموختن دانش راهی بی‌پایان است به همین خاطر است که هنوز هم به عنوان یک پژوهشگر در حال یادگیری هستم. به ویژه روان‌شناسی که دانشی به‌روز است نیاز به پژوهش و دانش‌اندوزی همیشگی دارد چون هر روز یافته‌های تازه‌ای در جهان پیرامون انسان، رفتار و فرآیندهای روانی انسان به دست می‌آید که اگر از آن‌ها آگاه نشوی جا خواهی ماند.

کار و پیشه

من کارهای گوناگونی انجام می‌دهم. در نگاه نخست من یک روان‌شناس و روانکاو هستم. اما این تنها بخشی از زندگی کاری من است. از هنگامی که یک نوجوان 17 ساله بودم به کامپیوتر و اینترنت دلبستگی داشتم. در همان سال‌ها با برنامه‌نویسی وب آشنا شدم و زندگیم دگرگون شد. از نوجوانی تاکنون در زمینهٔ طراحی و توسعهٔ وب و برنامه‌نویسی کار کردم. زبان برنامه‌نویسی PHP و پایتون را دوست دارم. هم‌چنین در زمینهٔ استراتژی محتوا، سئو و آنالیز نیز کار می‌کنم. 

در سال 1395 سایتی به نام آقای روان‌شناس را بنیان نهادم که در زمینهٔ روان‌شناسی و مشاوره کار می‌کند. اکنون بسیاری از دوستانم مرا با نام این برند می‌شناسند.

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.