روزنوشت

پیاده‌رو باریک

پیاده‌روی یکی از کارهایی است که دوست دارم. هر روز نزدیک به یک ساعت پیاده‌روی می‌کنم ولی این کار دلچسب هنگامی که می‌خواهم به خانه یا سر کار بروم برایم آزار دهنده است چون هر روز باید با زن‌هایی روبه‌رو شوم که سرسختانه شهرشان را خانه‌شان می‌دانند تا جایی که من به یاد دارم گفتاورد شهر ما خانه‌ی ما برای پاکیزه نگه داشتن شهر بود نه چیز دیگر، ولی در پیاده‌رو یکی از خیابان‌هایی که هر روز باید از آن گذر کنم زن‌هایی هستند که گمان می‌کنند پیاده‌رو خانه‌شان است و می‌توانند کونشان را هر جا خواستند زمین بگذارند و بایستند. بدبختانه در این خیابان فروشگاه‌های بسیاری هست و همیشه انبوهی از مردم را در خود جای می‌دهد. دختری سرگرم کار با موبایلش است و بدون این‌که به روبه‌رو نگاه کند به من برخورد می‌کند و با اخم و فریاد می‌گوید: هوی عوضی حواست کجاست؟ باید بگویم: «ببخشید که شما سرتون توی گوشیتون بود و به من خوردید» به راستی ما در روزگار موبایل‌های هوشمند و مردم نادان هستیم.

Move your ass and get outta my way!

 پشت سر سه زن چاق چادری می‌رسم که پیاده‌رو را بسته‌اند و درباره‌ی سوتین‌هایی که دست‌فروش کنار خیابان می‌فروشد با هم گفت‌و‌گو می‌کنند چنان در گزینش پارچه‌ای برای سینه‌های چروکیده و زشتشان فرو رفته‌اند که نمی‌شنوند سه بار می‌گویم: «خانم ببخشید خانم با شما هستم ببخشید بگذارید رد شوم» شاید هم دوست ندارند بشنوند. مادری کودکش را درون کالسکه رها کرده و با فروشنده‌ای درون فروشگاه پوشاک لاس می‌زند باریک کردن پیاده‌رو به کنار، اگر کسی کودکش را بدزدد چه می‌کند؟

سه زن جوان از روبه‌رو کنار هم می‌آیند هنگامی که چشمم به آن‌ها می‌افتد یاد شیوه‌ی نبرد سربازان کهن یونانی می‌افتم که هماهنگ با هم گام بر می‌دارند در این پیاده‌رو باریک یا باید پرواز کنم یا یکی از آن‌ها کمی خود را کنار بکشد هنگامی که می‌خواهم به سختی از کنار چنین کسانی گذر کنم باید نگران این باشم که مبادا بدنم به آن‌ها بخورد چون فریاد می‌کشند و چنان خشمگین هستندکه انگار در خیابان با آن‌ها آمیزش کرده‌ام.

در پیاده‌رو این خیابان هر روز با زن‌هایی نادان و ناشنوا روبه‌رو می‌شوم که همانند پنگوئن راه می‌روند و نمی‌توانند کون خودشان را کنار بکشند تا دیگران هم گذر کنند با زن‌هایی نادان که گوش‌هایشان نمی‌شنوند و خود را کنار نمی‌کشند.

ای خواننده‌ی گرامی اگر تو نیز از چنین نادان‌هایی هستی پند من را گوش کن:

Move your ass and get outta my way!

سوشیانت زوارزاده

2 دیدگاه در “پیاده‌رو باریک

  1. نسیم گفت:

    برادر این دومین پسته اینجوری می بینم…. به خواننده توهین نکنید لطفا.اون خواننده نادونه اگه می خواست بگیره ، گرفت !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *