روزنوشت

مادرها هرگز نمی‌میرند

امروز همانند دیگر روزها نبود. آغازش با اندوه و امید بود چیزهای گوناگونی درونم روبه‌روی هم جای گرفته بودند به یاد خوابی که دیدم افتادم و تلاش کردم تا دستبند را درست کنم. نامه‌ای نوشتم و همه‌ی گفته‌های دلم را در آن زدم و چشم به راه پاسخ شدم. نیم‌روز به مزار مادرم رفتم برایش نیایش خواندم و سپس به گفت‌و‌گو نشستم به او گفتم اگر تو بودی همه چیز را درست می‌کردی تو با سخن گفتن هر چیزی را درست می‌کردی. چرا به خواب من آمدی و این را به من گفتی؟ همیشه گفته‌هایت برای من شدنی بودند آیا این بار هم شدنی هست؟ هنگامی که از آرامگاهش برگشتم حالم دگرگون شد بالا آوردم و تب و لرز گرفتم به درمانگاه رفتم و پس از آن به کلینیک بازگشتم. پاسخ نامه‌ام را گرفتم کمی آرام شدم. یاد خوابم افتادم و دوباره با خودم گفتم کار تو بود مامان. مادرها هرگز نمی‌میرند.
از روزی که توییتر و فیس‌بوک را کنار گذاشته‌ام دوست دارم پیاپی وب‌سایتم را با نوشته‌ی تازه به‌روز کنم حس خوبی است.

4 دیدگاه در “مادرها هرگز نمی‌میرند

 1. مینا گفت:

  خدا مامانتو‌ بیامرزه نور به قبرش بباره. چند وقته نیستیا یادی از ما بدبخت بیچاره‌ ها نمیکنی‌. بیا بیرون از این حال و هوا پسر. هر کی کامنت تایید نکنه خره :))))

  1. من هستم تو نیستی. از بس تخته‌نرد باختی فرار کردی :D

   اومدم بیرون خوش و خندونم.

  2. ل.ك گفت:

   در كودكى هر وقت خواب ترسناكى ميديدم هيجا برام بهتر از يواشكى خزيدن زير پتوى مادر نبودبعد ازبعد از بيست سال از دست دادنش همين الان كه درمورش مينويسم چند بار بايد اشكم پاك كنم تا بنويسم خيلى زود منو تنها گذاشت

 2. کفتر گفت:

  روحشون قرین رحمت الهی …و ارامش برای ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *