گوناگون

پیج‌رنک گوگل را فراموش کنید

رنک، چیزی است که این روزها سرپرست تارنماها و تارنوشت‌ها نگاه ویژه‌ای به آن دارند زمانی رنک الکسا بسیار ارزشمند بود اما با شیوه‌های گوناگون می‌شد این رنک را بهبود بخشید پس کارایی خود را از دست داد. رنک گوگل هنوز هم برای وبمسترها بسیار ارزشمند است آن‌ها با هر راهی برای افزایش رنک خود تلاش می‌کنند که شناخته‌شده‌ترین راه آن خرید بک‌لینک یا تبادل لینک است. اما به راستی رنک گوگل چه کاری برای ما می‌کند؟ از دیدگاه من، نگاه بیش ‌از اندازه به رنک گوگل، وبمستران را به جایی کشانده که رنک گوگل را ارزشمندتر از درون‌مایه (محتوا) می‌دانند. ما درون‌مایه را در برابر رنک گوگل کشته‌ایم! به یاد بیاورید که رنک گوگل تنها یک شماره میان ۰ تا ۹ است. آیا داشتن رنک بالا نیاز بازدیدکنندگان شماست یا نوشته‌هایی که برای آن‌ها سودمند باشد؟ از دیدگاه من بهتر است که دیگر نگاه‌هایمان را از رنک‌ها کمی دور کنیم و به درون‌مایه‌ی خوب بنگریم. درون‌مایه‌ی خوب برای شما، بازدیدکنندگان بیش‌تری به دنبال خواهد داشت و بهتر است به جای تبادل لینک، درون‌مایه‌سازی (تولید محتوا) کنیم.

اکنون که این نوشته را نگاشتم رنک گوگلم ۵ است که رنک خوبی به شمار می‌آید. اما دیگر هیچ رنکی در نگاهم ارزشمند نیست مگر رنکی که کاربرها با بازخوردهایشان در دیدگاه، رایانامه یا شبکه‌های اجتماعی به نوشته‌هایم می‌دهند. کاربران بهترین نشانه‌ی ارزش یک وب هستند.

پانوشت: این نوشته برای آن‌هایی نگاشته شد که تنها به تبادل لینک و خرید بک‌لینک می‌اندیشند و از این پس دیگر با هیچ تارنما یا تارنوشتی تبادل لینک نخواهم داشت.

۵ نظر

 1. موافقم که نباید راه هایی مثل خرید بک لینک را نباید برای افزایش رنک انجام داد ولی اینکه گوگل در جستوجوها از رنکینگ استفاده می کنه برای وبمسترها نمی تونه مهم نباشه.
  مثلا الان خیلی ها محتوای ما رو کپی می کنند و چون رنکشون بالا هست پست کپی شده اونا بالاتر از پست ما قرار می گیره تو جستوجو!
  باید منتظر الگوریتم های جدیدتری بود تا شاید رنک گوگل فراموش شود!

 2. همان‌گونه که گفتم این نوشته برای آن‌هایی بود که تنها در تلاش برای تبادل لینک خرید بک‌لینک و این‌گونه روش‌ها هستند. بله رنک گوگل نمایان‌گر این نیز هست که تارنمای شما از نگاه جست‌و‌جو گر گوگل چه اندازه ارزشمند است اما باید این را نیز به یاد سپرد که درون‌مایه‌ی خوب در این کار کمک بیش‌تری خواهد کرد. خوشبختانه در راهکار تازه‌ای که گوگل به کار گرفته با فروش بک‌لینک و تبادل لینک‌های بی‌پایه پیکار می‌کند. هم‌چنین یادآور می‌شوم که چیزهای دیگری نیز در افزایش رنک گوگل را به دنبال دارند.

 3. درود دوست عزیزم موافقم نباید درون مایه را فدای لینک کنیم که متاسفانه این کار را زیاد انجام میدیم.اما رنکینگ گوگل هم نشان دهنده جستوجو زیاد وارزشمنده بهتره از نظر فرهنگی پایه ریزی بشه

 4. عزیز جان
  شما که واست رنک مهم نیست پس دوستات رو لینک میکردی که به اونا یک خیری برسه. ضمناً درون مایهء خو باعث افزایش محبوبیت و متقابلاً افزایش رنک میشه

 5. من هم با نظر شما موافقم
  یکی از دوستای من سایت تبلیغاتی داره ۴۰۰۰ تا مطلب خودش زده تازه کاره و از سایت و بهینه سازی اینگونه چیزها هیچ چی نمیدونه ولی سایتش تو گوگل ۱۸۰۰۰۰ تا ایندکس داره ولی من که ۱۸۰ تا لینک ورودی از بیرون برای سایت تبلیغاتیم دارم و بیست هزار تا اگهی واقعی گه کاربر زده دارم ۲۲۰۰۰ تا ایندکس دارم. اون انلاینش همیشه بین ۵ تا ۱۰۰ بازدیده ولی مال من خیلی کم بس . ظمنا سایت ایشان ۵ تا لینک ورودی با پیج کم داره بقیه اش رو خودتون تحلیل کنین ظمنا ممنون از سایت پر محتواتون مطالبتون رو دنبال خواهم کرد

پاسخ دهید

سوشیانت زوارزاده
من یک روان‌شناس، نویسنده، برنامه ساز و گوینده‌ی رادیو هستم