گوناگون

11 سپتامبر 2015، خشم خدا یا رخداد ناگهانی؟

امروز 20 شهریور سالروز رخداد ناگوار 11 سپتامبر است. همان‌گونه که به یاد دارید چنین روزی در سال 2001 برج‌های داد و ستد جهانی، به دست تروریست‌های گروه جهادگرای اسلامی «القاعده» نابود شد. چند سال از این رخداد گذشته است رخدادی که جهان را در اندوه فرو برد و هنوز هم این زخم کهنه بهبود نیافته است. 4 سال پیش در روز یابود 11 سپتامبر نوشته‌ای نگاشتم در این نوشته برای جان‌باختگان این رویداد ناگوار آمرزش خواستم و آرزو کردم جهان سرشار از آرامش و دوستی باشد. در آن روزها گروهی از کاربران عرزشی با دیدگاه‌هایشان به من یورش آوردند و من را ماسون، اسرائیلی و ناآگاه خواندند. برخی از آن‌ها نیز به من و خانواده‌ام دشنام دادند که دیدگاه‌هایشان پاک شد. در این نوشته هیچ نامی از اسلام برده نشده بود ولی آقایان می‌گفتند من می‌خواهم نام اسلام را بد نمایان کنم.

سال‌ها از این رخداد گذشته اکنون در همان روز 11 سپتامبر در شهر مکه، یک گران‌کش (جرثقیل) بزرگ بر سر کسانی که گرد کعبه می‌چرخند فرو می‌افتد و سدها (صد نادرست است) تن کشته و زخمی می‌شوند. این رویداد بسیار ناگوار و دردناک است. برای جان‌باختگان این رخداد از خدا آمرزش خواستارم.

برخی از مردم پس از شنیدن این رخداد آن هم در چنین روزی واکنش نشان دادند و بر این باورند که خدا یا مسیح تاوان کار جهادگرایان اسلامی القاعده را در همان روزی گرفت که کشتار انجام شد. چنین سخنانی خشم مسلمان‌ها را برانگیخته و من یاد آن گفتاورد «از هر دست بدهی از همان دست پس می‌گیری» افتادم.

برخی مسلمان‌ها توانایی ویژه‌ای در این دارند که هر رویداد ناگواری که برای نامسلمان‌ها می‌افتد را خشم خدا بدانند. نمی‌دانم چرا درباره‌ی این رخداد چنین باوری ندارند. بهتر است بگویند خشم خدا بود چون آن‌ها به داستان ابرهه، ابابیل و عام الفیل  باور دارند.

در پایان از شما درخواست می‌کنم آماده باشید که تا چند روز دیگر دیوانگانی چون رائفی‌پور خواهند گفت که «این رخداد، کار فراماسون‌ها و صهیونیست‌ها بوده تا بگویند خدا چنین کاری را انجام داده است». پیشاپیش از همه‌ی کسانی که برای هزارمین بار به من برچسب ماسون بودن می‌زنند سپاس‌گزارم!  امیدوارم روزی دست از این رفتارها و سخنان کودکانه بردارند و از برچسب ناروا زدن به دیگران پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *