روزنوشت

جست‌و‌جوی چرکین

سخن را با سروده‌ی مولانا آغاز می‌کنم. هر کسی از ظن خود شد یار من * از درون من نجست اسرار من

امروز به آمار تارنمایم نگاهی انداختم و بسیار افسوس خوردم. افسوس من از این است که در واپسین جست‌و‌جوهایی که انجام شده و بازدیدکنندگان از موتورهای جست‌و‌جوگر به تارنمای من راهنمایی شدند تنها یک جست‌و‌جو با نوشته‌های من هم‌خوانی دارد که در زمینه‌ی روان‌شناسی است و دیگر واژه‌های جست‌و‌جو شده هیچ هم‌خوانی با نوشته‌های من ندارد. بدبختانه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که برخی از چیزها در سخن نارواست ولی در انجامش کوتاهی نمی‌شود. بسته بودن کشور ما در زمینه‌ی فرهنگی و جلوگیری از آزادی مردم در گزینش راه چنین دستاوردی خواهد داشت. وانگهی نمی‌توانیم همه‌ی کژی‌ها را به گردن کشورداران بیاندازیم و به گفتاورد نیاکانمان گاهی «کرم از خود درخت است ».

در این میان یک چیز من را شگفت‌زده کرده است تارنمای من در ایران فیلتر است پس چگونه این بازدیدکننده‌گان توانسته‌اند با آی پی ایرانی از تارنمای من دیدن کنند؟ برای پاسداشت داده‌های بازدیدکنندگان آی پی آن‌ها در این فرتور (عکس) پنهان شده است.

جست‌و‌جوی چرکین

نمی‌دانم چه بگویم تنها امیدوارم که در روزهای آینده کسانی از موتورهای جست‌و‌جوگر به تارنمایم رهنمون شوند که جست‌و‌جویشان هم‌سو با نوشته‌هایم باشد امیدوارم که دیگر جست‌و‌جوی چرکین را نبینم.

سوشیانت زوارزاده

4 دیدگاه در “جست‌و‌جوی چرکین

  1. در مورد آی‌پی‌های ایرانی باید بگم که،‌سیستم فیلترینگ پاسخ رو مسدود میکنه. یعنی درخواست به سرور سایت شما ارسال میشه، و در آمار ثبت میشه ولی صفحه فیلترینگ برای کاربر نمایش داده میشه.

    1. سپاس پیام جون در این‌باره نمی‌دونستم

  2. نسیم گفت:

    درود.فیلتر نیستین که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *