گوناگون

کچل

هر روز ده‌ها پرسش پیرامون کچل بودنم از من می‌پرسند که گاه با ریشخند همراه است بیش‌تر از پاسخ دادن به پرسش‌هایشان در این‌باره پرهیز می‌کنم من در زندگیم آیین‌نامه‌ای (قانونی) دارم که هر کسی آزاد است هر چیزی را از من بپرسد و من هم آزاد هستم که به هر چیزی پاسخ ندهم! بر آن شدم که این نوشته را درباره کچلی بنویسم تا شاید دوستانم بتوانند انگیزه‌ام از کچل کردن را در لابه‌لای این نوشته بیابند.

 پیش از این‌که سرم را بتراشم موهایم بسی بلند بود در زمستان سال گذشته سرم را تراشیدم و از آن هنگام تاکنون کچل هستم. هفته‌ای سه بار سرم را می‌تراشم چون می‌خواهم همواره بدون مو باشد.

کچل

 کچل کیست؟

کسی است که  بیش از اندازه موی سرش را کوتاه می‌کند و یا موهایش را می‌تراشد.

 پیشینه

کچل کردن نخست در میان مردم مصر و چین گسترده بوده اما مردم دیگر سرزمین‌ها هم گاه این‌کار را می‌کردند کچل کردن ویژه‌ی مردها نبوده زن‌ها نیز مویشان را می‌تراشیده‌اند.

 چرا کچل می‌کنند؟

بیماری‌های پوست و مو، سرطان، کچل شدن بخشی از سر، دگرگون کردن چهره، زیبایی، سکسی شدن، سربازی، ورزش، زندان، شوریدن (اعتراض)، دین، گروه‌های اندیشه‌ای (مکتب‌ها) و … انگیزه‌ی برخی از کسانی است که کچل می‌کنند.

 ریزش مو گاه به جایی مری‌رسد که به خودتان می‌آیید و می‌بینید که مویی به سر ندارید در این هنگام یا به دنبال کاشت مو می‌روید یا به همان چند تار شوید (ببخشید مو) دل خوش می‌کنید آیا بهتر نیست در این هنگام سرتان را یک دست بتراشید؟

سرطان بیماریست که همواره آرزو دارم برای همیشه ریشه‌کن شود کسانی که سرطان دارند با شیمی‌درمانی موهایشان می‌ریزد و کچل می‌شود گاه نزدیکان یک بیمار سرطانی موهایشان را برای دل‌گرمی و پشتیبانی از آن بیمار می‌تراشند تا به او بگویند کنارش هستند و دوستش دارند.

گاه نیز شوریدن درباره یک چیز (فرهنگی، سیاسی و …) مردم را بر آن می‌دارد که کچل کنند و این‌گونه فریادی سرشار از سکوت بزنند.

در میان برخی از کیش‌ها و اندیشه‌ها (دین‌ها و مکتب‌ها) تراشیدن سر و کچل کردن بسیار دیده می‌شود. دینداران بودایی که به گوشه نشینی می‌پردازند یکی از این گروه‌ها هستند.

در این که کچل‌ها سکسی‌تر هستند جای سخنی نیست همواره کچل‌ها برای بانوها سکسی‌تر و توانمند‌تر به چشم می‌آیند.

  سود کچل کردن چیست؟

دیگر نگران پیرایش موی سر نیستید. نیازی به شامپوهای گران ندارید. شما نزد دخترها سکسی‌تر به چشم می‌آیید. دیگران شما را چهره‌ای ویژه و توانمند می‌بینند. کسی از شما نمی‌پرسد رنگ موهایتان چیست. نیاز به رنگ کردن مویتان ندارید. و ده‌ها سود دیگر که اگر بخواهم برایتان بگویم نسکی (کتابی) می‌شود.

پانوشت: به یاد بسپارید کچل کردن ویژه‌ی مردها نیست زن‌ها نیز می‌توانند کچل کنند از دیدگاه من بانوها یا باید موهایشان را بلوند کنند یا بتراشند.

3 دیدگاه در “کچل

  1. vahidjafary2677 گفت:

    تصمیم گرفتم کچل کنم :D

  2. behroozam گفت:

    به من گیر نمیدی که بهت گیر میدم . فقط اوه مای داگ .

  3. آناستازیا گفت:

    کچل بوس داشتنی خودمی :*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *