بازگرداندن دکمه‌ی فیو توییتر به جای قلب

توییتر به تازگی دکمه‌ی قلب را جایگزین دکمه‌ی فیو توییتر یا همان دکمه Favorite  توییتر کرد. کاربران توییتر به آیکون قلب واکنش‌های گوناگونی نشان دادند گروهی از آن خوششان آمد و گروهی دیگر گفتند که از آن بیزار هستند. آیا شما هم از دکمه‌ی قلب توییتر بیزار هستید و می‌خواهید دکمه‌ی فیو را جایگزین دکمه‌ی قلب کنید؟

روش‌های گوناگونی برای انجام این کار هست که ساده‌ترین آن بهره‌گیری از افزونه‌های مرورگر است. برای جایگزین کردن دکمه‌ی فیو توییتر به جای قلب افزونه‌ی کروم Fav Forever را دریافت و روی کروم راه‌اندازی کنید سپس مرورگر را ببندید و دوباره باز کنید. به کمک این افزونه دیگر چشمتان به قلب نخواهد خورد و بار دیگر فیو را در توییتر خواهید دید.

افزونه‌ی دیگری به نام StarBack نیز برای مرورگر کروم هست که این کار را برای شما انجام می‌دهد  که می‌توانید به جای Fav Forever از آن بهره بگیرید.

بازگرداندن دکمه‌ی فیو توییتر به جای قلب

 

۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵، خشم خدا یا رخداد ناگهانی؟

امروز ۲۰ شهریور سالروز رخداد ناگوار ۱۱ سپتامبر است. همان‌گونه که به یاد دارید چنین روزی در سال ۲۰۰۱ برج‌های داد و ستد جهانی، به دست تروریست‌های گروه جهادگرای اسلامی «القاعده» نابود شد. چند سال از این رخداد گذشته است رخدادی که جهان را در اندوه فرو برد و هنوز هم این زخم کهنه بهبود نیافته است. ۴ سال پیش در روز یابود ۱۱ سپتامبر نوشته‌ای نگاشتم در این نوشته برای جان‌باختگان این رویداد ناگوار آمرزش خواستم و آرزو کردم جهان سرشار از آرامش و دوستی باشد. در آن روزها گروهی از کاربران عرزشی با دیدگاه‌هایشان به من یورش آوردند و من را ماسون، اسرائیلی و ناآگاه خواندند. برخی از آن‌ها نیز به من و خانواده‌ام دشنام دادند که دیدگاه‌هایشان پاک شد. در این نوشته هیچ نامی از اسلام برده نشده بود ولی آقایان می‌گفتند من می‌خواهم نام اسلام را بد نمایان کنم.

(بیشتر…)

شناسایی کاربر دروغین یا تشخیص اکانت فیک

همه‌ی ما بارها با کاربران دروغین یا اکانت فیک (Fake Users) در اینترنت روبه‌رو شده‌ایم این کاربران بازیگوش تلاش می‌کنند از نام و فرتور (عکس) دیگران بهره‌کشی (سواستفاده) کنند. دختری به شما پیام می‌دهد و فرتورهایی از خودش را برایتان می‌فرستد از کجا باید دانست که او همان کسی است که می‌گوید؟ میلیون‌ها فرتور در اینترنت به چشم می‌خورند شاید کسی که با ما گفت‌و‌گو می‌کند فرتورهای کسی دیگر را برای ما فرستاده است پس چگونه می‌توانیم باور کنیم که او همان کسی است که می‌گوید؟

شناسایی کاربر دروغین، تشخیص کاربر جعلی یا تشخیص اکانت فیک

(بیشتر…)

خودبسندگی و خودکفایی خوب است یا نه؟

هر بار که به سخن‌های گردانندگان کشور درباره‌ی خودبسندگی (خودکفایی) گوش می‌کنم شادمان می‌شوم و همانند پیرزن‌های ۹۰ ساله می‌گویم: خدایا از تو سپاس‌گزارم!

امیدوارم در دیگر زمینه‌ها خودبسنده نشویم چون اگر چنین شود نیازی به دیگر کشورها نخواهیم داشت دیگر از آن‌ها چیزی نخواهیم خرید و تنها فروشنده خواهیم بود ولی نه نه. به آن‌ها چیزی هم نخواهیم فروخت تا گستاخ نشوند! اگر چنین شود و ما خودبسنده شویم دیگر هیچ گفت‌وگویی میان ما و دیگر کشورها پدید نخواهد آمد و این خوشایند نیست.

خودبسندگی و خودکفایی خوب است یا نه؟

ما توان بالایی برای خودبسندگی در هر زمینه‌ای داریم ما هر سال یک بار در زمینه‌ی گندم خودبسنده می‌شویم و گردانندگان کشور، هر سال برای این رخداد جشن برگزار می‌کنند. گویا امسال هم در زمینه‌ی میوه خودبسنده شدیم و برای همین است که از خرید میوه‌های فرنگی جلوگیری شد بزرگ‌ترین دستاورد خودبسندگی در زمینه‌ی میوه این است که اکنون می‌توانیم پرتقال‌های گندیده و بدون مزه را به بهای کیلویی ۷ هزار تومان خریداری کنیم! راستی شادمان باشید چون دیروز از رادیو شنیدم که نوروز امسال بهای هر کیلو پرتقال به ۱۰ هزار تومان خواهد رسید.

رضاشاه کجایی که ببینی دیگر به خرید خر از قبرس نیاز نداریم و در زمینه‌ی خر نیز خودبسنده هستیم. ولی هنوز کاستی‌هایی هست و امیدوارم در برخی زمینه‌های دیگر هم خودبسنده شویم این روزها ایران رضاشاه کم دارد. لیاخوف کم دارد خر بسیار دارد و در زمینه‌ی خر خودبسنده شدیم از قبرس نخواهیم آورد.

گلشیفته فراهانی به نابه‌سامانی روان‌شناختی دچار است

گلشیفته فراهانی نامی است که این روزها دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است پخش فرتورها و فیلم‌هایی از او با بدن لخت بر روی مجله و در اینترنت، جنجال بزرگی برپا کرد گروهی از این کار وی خوششان نیامد و او را بازیگری پست نامیدند که برای پیشرفت و رسیدن به هالیوود آماده است خودفروشی کند در برابر این گروه کسانی بودند که این کار او را روشن‌گرانه، گونه‌ای آیین‌شکنی و فریاد به ساختار کنونی فرهنگی ایران دانستند و از او پشتیبانی کردند.

او در گفتگویی با بی‌بی‌سی فارسی گفت که آماج و انگیزه‌ای از پخش فرتور برهنه که انداخته بود نداشته و نمی خواسته پرچم‌دار باوری باشد و زیبایی آن این بود که هواداران و ناهمدلان (مخالفان) من پاسخ هم‌دیگر را دادند و داستان به پایان رسید. او دوباره فرتوری لخت از خود را نمایان کرده و بار دیگر جنجال‌ها بالا گرفته است.

گلشیفته فراهانی

(بیشتر…)

بررسی گفته‌های ناروای یوسف اباذری و پاسخ به آن

Abazari Quotes

اگر سخنرانی آقای اباذری را شنیده باشید واژه‌های فرتور بالا برایتان آشناست. چندی پیش، یوسف اباذری که کاغذپاره‌ای به نام مدرک جامعه‌شناسی دارد سخنرانی تندی داشت و در آن مردم را نادان خواند و به شادروان مرتضی پاشایی خواننده‌ی پاپ و هوادارانش دشنام داد. هم‌چنین خواننده‌ها را سوسول و ورزشکارها را لات نامید.

در بخش نخست این نوشتار به بررسی رفتار مردم از دیدگاه روان‌شناسی اجتماعی می‌پردازم تا با برخی از شوندهای (دلایل) رفتار هواداران مرتضی پاشایی پس از مرگ وی آشنا شوید. در بخش دوم نیز به گفته‌های ناروای اباذری پاسخ خواهم داد. از سوی دیگر شما می‌توانید پادکست این نوشته را نیز در رادیو آواگاه با آوای من گوش کنید.

یادآور می‌شوم که من درستی یا نادرستی رفتار مردم را داوری نمی‌کنم و این خود مردم هستند که باید داوری کنند.

  (بیشتر…)

Pin It on Pinterest