اگر از کاربران دوستدار گوگل کروم باشید و مرورگرتان به‌روز باشد با دردسر از کار افتادن نیم‌فاصله یا نیم‌میانجی روبه‌رو شده‌اید. همان‌گونه که می‌دانید واژه‌هایی مانند «می‌شود، بهینه‌سازی، برنامه‌نویسی و…) با نیم‌فاصله نوشته می‌شوند. بارها تلاش کردم تا این آیین نگارشی را در مغز کسانی که وبلاگ‌نویس هستند یا وب‌سایت دارند فرو کنم که نشد. بگذریم کلید نیم‌فاصله در ویندوز همان Ctrl+Shift+2 بود که هم‌اکنون از کار افتاده است. اگر می‌خواهید از نیم‌فاصله در گوگل کروم بهره بگیرید می‌توانید به جای این کلیدها از Alt+0157  بهره بگیرید.

نیم‌فاصله در کروم

راه دیگر این است که کیبورد استاندارد زبان پارسی را از این‌جا دریافت و روی ویندوزتان راه‌اندازی کنید. اگر این کار را انجام دهید به جای دکمه‌ی Ctrl+Shift+2 باید از دکمه‌های Shift+Space بهره بگیرید. از آن‌جایی که من از هواداران کیبورد استاندارد هیستم این روش را به شما پیشنهاد می‌کند چون بهره گرفتن از یک کیبورد استاندارد و زدن دو دکمه به جای سه دکمه خردمندانه‌تر است.

فراموش نکنیم گاهی کمپانی‌های بزرگی مانند گوگل نادان می‌شوند و تا بخواهند به نادانیشان پی ببرند زمان نیاز است پس امیدوار باشیم که باز هم همان کلیدهای پیشین برای گوگل کروم کار کند. نیم‌‌فاصله را دوست داشته باشیم و فرهنگ به کار بردن آن را به دیگران نیز بیاموزانیم.

Pin It on Pinterest