سوشیانت زوارزاده http://sushyant.com سوشیانت زوارزاده روان‌شناس، روان‌کاو، Web Psychologist و توسعه دهنده وب Thu, 06 Jul 2017 11:54:00 +0000 fa-IR hourly 1 http://sushyant.com/up/cropped-Sushyant-32x32.pngسوشیانت زوارزادهhttp://sushyant.com 32 32 از آن‌جا که کلافه‌ام این نوشته هیچ عنوان لعنتی ندارد!http://sushyant.com/unknown-mood/ http://sushyant.com/unknown-mood/#comments Thu, 06 Jul 2017 11:34:19 +0000 http://sushyant.com/?p=2701 هر روز، آغازی دوباره است. آغازی دوباره برای زیبا کردن زندگی یا برداشتن قلمویی از گه و مدفوع و مالیدنش به برگه‌های زندگی. با شیوه‌ی نقاشی و رنگ‌آمیزی کسی کاری ندارم شاید هم کسی پیدا شود و بخواهد زندگیش را با شاش و ادرار به جای آبرنگ خوشی، رنگ‌آمیزی کند. کمی اندیشیدم که عنوان این […]

از آن‌جا که کلافه‌ام این نوشته هیچ عنوان لعنتی ندارد! نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
هر روز، آغازی دوباره است. آغازی دوباره برای زیبا کردن زندگی یا برداشتن قلمویی از گه و مدفوع و مالیدنش به برگه‌های زندگی. با شیوه‌ی نقاشی و رنگ‌آمیزی کسی کاری ندارم شاید هم کسی پیدا شود و بخواهد زندگیش را با شاش و ادرار به جای آبرنگ خوشی، رنگ‌آمیزی کند. کمی اندیشیدم که عنوان این نوشته چه باشد دیدم به اندازه‌ای کلافه‌ام که نمی‌توانم فرنام و عنوانی در خور سیم‌پیچی‌های مسخره‌ی مغزم بیابم و بگویم که … بگویم که چه؟ نمی‌دانم بگذریم.

آری اکنون خشمگین، کلافه و برانگیخته هستم. کم پیش می‌آید کسی مرا بدون لبخند و شادمانی ببیند. برای همین از دیدن ناراحتی، خشمگینی یا دیگر احساس‌های بد در من شوکه می‌شوند. خودم هم شوکه می‌شوم. امروز بسیار شوکه هستم زیرا خشم و کلافگی مغزم را می‌خاراند و من … و من هیچ. امروز لبخندی بر لب دارم که با پوستین احمقانه‌‌اش، کلافگی درونم را پوشانده ولی به تنش زار می‌زند. به یاد مولانا افتادم درست می‌گفت گاهی آدم‌ها نسیم‌هایی هستند که درونشان طوفانی سهمگین برپاست.

دلم برای کیبوردی که زیر دستانم فریاد می‌کشد می‌سوزد و نمی‌دانم چرا این چنین بر این بینوا ستم می‌کنم. شاید برای این‌که نوشتن ستم است. با یه قلم سینه‌ی کاغذ را می‌شکافی تنا بنویسی آن‌چه را که باید نوشته شود؛ آن‌چه را که باید خوانده شود؛ آن‌چه را نباید خوانده شود و آن‌چه را نباید نوشته شود و… و … و …

هزار و یک چیز هست که امروز از سرم گذشت و بر زبانم نیامد. هزار و یک چیز که می‌توانست خشمم را نمایان کند و فرو خوردم. چرا پشت چراغ قرمز نمی‌ایستند تا سبز شود؟ چرا این همه دروغ؟ چرا در این تابستان لعنتی بوی گند عرق بدنتان باید دیگران را خفه کند؟ چرا امروز پنج‌شنبه است؟  چرا مردم گمان می‌کنند روان‌شناسان حق ندارند گاهی خشمگین، شادمان، ناامید، مغرور، گریان و … شوند؟ چرا کسی من را نمی‌فهمد و من هر روز کنار مراجعان و کسانی که به من نیاز دارند می‌نشینم تا برای حل مشکلاتشان کمکشان کنم؟ چرا تلاش می‌کنم کسانی که برایم ارزشمند هستند را دوست بدارم و درکشان کنم اما هیچ کس مرا درک نمی‌کند؟ چرا من دارم این را می‌نویسم؟ چرا تو داری این را می‌خوانی؟

تا به آغاز این بند (پاراگراف) هر آن‌چه نوشتم با خشم نوشتم. اما نمی‌دانم چرا این جمله با آرامشی شگفت‌آور آغاز شد. گویی از درون آرام گرفتم. آری آرامشی که با حس کرختی من را فراگرفت و به آغوش کشید. ولی هنوز گم و گیج هستم. برای چراهایی که درونم بود پاسخی ندارم ولی از آن‌ها چشم‌پوشی می‌کنم. و گیج‌ترم که نام این نوشته چه بود؟ آیا نامش حال بد بود یا حال خوب؟ واژه‌هایی که در لای انگشتانم می‌پیچند و می‌بوسند.  به راستی نام این نوشته چه بود؟ شاید بهتر است نامی نداشته باشد و بی‌نام بماند.

اما یک چیز را به یاد بسپارید. روان‌شناس‌ها هم انسان هستند و حالات و احساس‌های انسانی خوب یا بد را تجربه می‌کنند. روان شناس‌ها روبات نیستند آن‌ها هم خشمگین، شادمان، عاشق، بیزار، ناامید، مغرور و … می‌شوند.

از آن‌جا که کلافه‌ام این نوشته هیچ عنوان لعنتی ندارد! نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/unknown-mood/feed/ 1
یک سال اینترنت TD-LTE مبین نت در برابر هزار ریتوییتhttp://sushyant.com/retweet-for-mobin-net/ http://sushyant.com/retweet-for-mobin-net/#comments Mon, 01 May 2017 21:43:12 +0000 https://sushyant.com/?p=2607 اگر از کاربران توییتر باشید این روزها با ریتوییت‌های فراوان کمپین ۱۰۰۰ ریتوییت مبین نت برخورد کرده‌اید. من سومین برنده‌ی این کمپین بودم و می‌خواهم در این نوشته درباره‌ی مبین نت و این شیوه‌ی آگهی بنویسم. همان‌گونه که می‌دانید بسیاری از کاربران به سوی مودم‌های همراه ایرانسل کشیده شده‌اند. شتاب بالا و پایداری سرویس از […]

یک سال اینترنت TD-LTE مبین نت در برابر هزار ریتوییت نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
اگر از کاربران توییتر باشید این روزها با ریتوییت‌های فراوان کمپین ۱۰۰۰ ریتوییت مبین نت برخورد کرده‌اید. من سومین برنده‌ی این کمپین بودم و می‌خواهم در این نوشته درباره‌ی مبین نت و این شیوه‌ی آگهی بنویسم. همان‌گونه که می‌دانید بسیاری از کاربران به سوی مودم‌های همراه ایرانسل کشیده شده‌اند. شتاب بالا و پایداری سرویس از ویژگی‌های خوب مودم‌های همراه ایرانسل است. تا پیش از این بسته‌های ۶ ماهه و سالانه با حجم بالا در سرویس ایرانسل به چشم می‌خورد ولی ایرانسل در رفتاری ناگهانی این بسته‌ها را برچید. نبود این بسته‌ها ناخشنودی بسیاری از کاربران را در پی داشت تا جایی که برخی از کاربران به دنبال سرویس جایگزین و ترابرد از اپراتور ایرانسل بودند. هنگامی که کاربران توییتر از ناخشنودیشان سخن می‌گفتند سرویس اینترنت مبین نت ایده‌ای جالب و دلچسب را پیاده‌سازی کرد.

یک سال اینترنت TD-LTE مبین نت در برابر هزار ریتوییت

مبین نت نخستین پیشنهاد را به دوست خوبم توحید ارسطو داد. پینشهاد این بود که ۱۰۰۰ ریتوییت بگیرید تا یک سال اینترنت رایگان TD-LTE مبین نت به همراه ۵۰۰ گیگ حجم دریافت کنید. پیشنهاد وسوسه‌انگیز و دشواری بود. اگر کاربر توییتر باشید می‌دانید که پرهوادارترین کاربران ایرانی هم بیش از ۲۰۰ ریتوییت نمی‌گیرند.

سپس دوست عزیزم یاسر بهرامی به این کمپین پیوست.

پس از آن‌ها من نیز درخواست پیوستن به این طرح را به مبین نت دادم که با مهربانی پذیرفته شد.

چگونه ۱۰۰۰ ریتوییت دریافت کردیم

ما تلاش کردیم و از دوستانمان در توییتر خواستیم که توییتمان را ۱۰۰۰ ریتوییت کنند. در آغاز شتاب ریتوییت‌ها بسیبار بالا بود و در چند ساعت نخست صدها ریتوییت انجام شد. من در ۷ ساعت توانستم ۴۸۰ ریتوییت دریافت کنم. سپس شتاب ریتوییت‌ها کم شد چون برخی از کاربران از دیدن پیاپی این توییت‌ها در تایم‌لاینشان ناخشنود بودند. ما برای افزایش ریتوییت و رسیدن به شماره‌ی ۱۰۰۰ به فالورهایمان در توییتر دایرکت دادیم و لینک توییت را فرستادیم. درخواست‌های ما زمینه را برای افزایش ریتوییت دوباره فراهم کرد. هنگامی که توحید توانست ۱۰۰۰ ریتوییت بگیرد روند ریتوییت‌های من و یاسر کندتر شد. در این میان کاربرانی دیگر هم به این کمپین پیوستند و درخواست هزار ریتوییت داشتند. ما نیز تلاش کردیم با ریتوییت به آن‌ها کمک کنیم. یاسر هم توانست ۱۰۰۰ ریتوییت را دریافت کند و برنده‌ی دوم باشد.

روند ریتوییت‌ها باز هم کندتر شد. فالورهای من به ۷۰۰ رسیده بود. از آن‌جایی که بیش‌تر کاربرانی که من را فالو کرده‌اند انگلیسی زبان هستند به این اندیشه افتادم که از کمک آن‌ها هم بهره بگیرم چون شرطی از سوی مبین نت گذاشته نشده بود که ریتوییت ایرانی باشد یا انگلیسی. پس در دایرکت از آن‌ها خواستم توییتم را ریتوییت کنند. از سوی دیگر در توییتی پیشنهاد دادم هر کس توییتم را ریتوییت کند فالوبک خواهد شد. و همین زمینه‌ساز افزایش ریتوییت شد.  و از چند هشتگ نیز بهره گرفتم که همیشه در جذب فالور انگلیسی تاثیر دارند. پس گروهی از کاربران برای فالوبک شدن توییت را ریتوییت کردند. دو کاربر بر این باور بودند که من از روش فیک بهره گرفتم اما چنین نیست چون شناسه‌ی توییتر مبین نت در توییت من منشن شده بود. پس مبین نت هر ریتوییتی که انجام می‌شد را به خوبی می‌دید پس فیک بودن ریتوییت‌ها منطقی نیست.

هنگامی که ۹۰۰ ریتوییت انجام شد روند ریتوییت‌های کاربران پارسی زبان بار دیگر افزایش یافت و توانستم ۱۰۰۰ ریتوییت را دریافت کنم و سومین برنده‌ی سرویس مبین نت باشم.

یک نکته برای من جالب بود. هنگامی که ۹۵۰ ریتوییت شده بودم کاربران ایرانی با شتاب بیش‌تری ریتوییت کردند و این ریتوییت شدن‌ها پس از ۱۰۰۰ ریتوییت هم دنباله داشت! این رخداد من را شگفت‌زده کرده است. پس از پایان این روند نکته‌ای به ذهنم رسید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای گرفتن این ریتوییت‌ها این است که حلقه‌ای از کسانی داشته باشید که خودشان دنبال ریتوییت هستند و توییت‌های هم را ریتوییت کنید تا به ۱۰۰۰ برسید. ساختن چنین حلقه‌ای کمی دشوار است ولی نشدنی نیست.

چرا مبین نت جایزه‌ی ۱۰۰۰ ریتوییت برای سرویس رایگان TD-LTE را پیشنهاد کرد.

سرپرست توییتر مبین نت به من گفت: «ما نمی‌خواهیم کاربران توییتر را درگیر این رخداد کنیم و این کار بیش‌تر برای دوستی با کاربران توییتر انجام گرفت».

این طرح بسیار هوشمندانه و در هنگامی درست انجام شد. چون کاربران از ایرانسل ناخشنود و به دنبال سرویسی جایگزین بودند. با ریتوییت‌هایی که انجام شد مبین نت توانست به آگهی ساده و رایگانی دست یابد و زمینه را برای آشنایی کاربران با سرویسش فراهم کند. اگر مبین نت به برگزاری مسابقه، برای آگهی دادن در توییتر هزینه می‌کرد، تا این اندازه کنش و تعامل کاربران پارسی زبان را نمی‌دید. دست به دست شدن توییت‌ها کاربران را با سرویس مبین نت بیش‌تر آشنا کرد. بگذارید راستش را بگویم من اگاهی درستی از TD-LTE نداشتم و همین کمپین مرا بر آن داشت تا درباره‌ی این سرویس آگاهی به دست آورم. برای گروه مبین نت آرزوی پیروزی و بهروزی می‌کنم و امیدوارم همه‌ی سرویس دهنده‌ها بتوانند کاربران را خوشحال کنند.

این هم آماری از توییت من که ۱۰۰۰ ریتوییت داشت.

یک سال اینترنت TD-LTE مبین نت در برابر هزار ریتوییت نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/retweet-for-mobin-net/feed/ 1
سال ۱۳۹۵ نیز گذشتhttp://sushyant.com/about-1395/ http://sushyant.com/about-1395/#respond Mon, 20 Mar 2017 06:30:43 +0000 https://sushyant.com/?p=2588 بر پایه‌ی آیینی که هر سال به جا می‌آورم امسال هم نوشته‌ای درباره‌ی سالی که سپری کردم می‌نویسم. انگار همین دیروز بود که درباره‌ی سال ۱۳۹۴ در وب‌سایتم نوشتم. چه زود می‌گذرد این همان گنج گران‌بهاییست که هنگامه یا زمان زمان نام دارد. ارزش این گنج برای همگان یکسان نیست. از این‌ها که بگذریم من […]

سال ۱۳۹۵ نیز گذشت نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
بر پایه‌ی آیینی که هر سال به جا می‌آورم امسال هم نوشته‌ای درباره‌ی سالی که سپری کردم می‌نویسم. انگار همین دیروز بود که درباره‌ی سال ۱۳۹۴ در وب‌سایتم نوشتم. چه زود می‌گذرد این همان گنج گران‌بهاییست که هنگامه یا زمان زمان نام دارد. ارزش این گنج برای همگان یکسان نیست. از این‌ها که بگذریم من سال ۱۳۹۵ را با ۷ سین آغاز کردم. و در نیایشم از اهورامزدا یاری خواستم تا به پیروزی و بهروزی دست یابم.

هفت سین من در سال ۱۳۹۵

سال ۱۳۹۵ سالی پر از فراز و نشیب برای من بود. سالی که هم نوش بود و هم نیش. سالی که هم شادی بود و هم اندوه. زیبایی زندگی همین است اگر اندوه نباشد شادی معنا پیدا نمی‌کند. من تلاش کردم تا هر نشیبی که در زندگیم پیش آمد نیرویی برای رسیدن به فراز باشد. هنگامی که به گذر سال ۱۳۹۵ نگاهی می‌اندازم می‌بینم همان که می‌خواستم شد. سال ۱۳۹۵ با همه‌ی سختی‌هایش سالی خوب و شیرین بود.

در این سال با هم‌اندیشی و همکاری بهترین دوستم سعید فرد، پروژه‌ی آقای روان‌شناس آغاز به کار کرد. و پس از چند ماه از آغاز کارش پیشرفت چشمگیری داشته که من و سعید را بسیار خشنود کرده است. به انجام رساندن این کار را می‌توانم بهترین رخداد کاری سال ۱۳۹۵ بنامم. راهی که آغاز کردیم هم‌چنان دنباله خواهد داشت و با پشتکار به سرانجام خواهد رسید.

دوستان خوبی که امسال در کنارشان احساس خوبی داشتم را فراموش نمی‌کنم. سعید فرد، راحله عزیز، سعید علیجانی، مسعود فاطمی، سالار کابلی، گودرز، بهروز، عرفان بشارت، امیرحسین، سجاد و دیگر کسانی که در شادی و اندوه همراه یک‌دیگر بودیم. دوستانی که هر کدام برای من ارزشمندند. در این میان کسانی هم بودند که با رفتنشان من را شادمان کردند. خوش به حال آن‌هایی که افتخار آشنایی با چنین کسانی را نداشتند!

اگر بخواهم شیرین‌ترین رخداد سال ۱۳۹۵ را به یاد بیاورم باید از آشناییم با هنرمندی توانا و چیره‌دست به نام فاطمه زینلی یاد کنم. دختری که نگارش (نسخه‌ی) زنانه‌ی سوشیانت است. تاکنون درباره‌ی کسی چنین حسی نداشتم. برخی بر این باروند که داوینچی با کشیدن نگاره‌ی ژوکوند، مونالیزایی را روی بوم آورد که نگارش زنانه‌ی خودش باشد. آن‌ها می‌گویند مونالیزا همان داوینچی است که زنانه شده. اما آن‌چه من از نگارش زنانه‌ی خودم می‌بینیم زنده است و نفس می‌کشد و توانایی آفرینش روی بوم را دارد. این که انسان همزاد خودش را از نزدیک ببیند حس شگفت‌انگیزی است که من توانستم تجربه کنم. این حس برای این شگفت‌انگیزتر است که همزاد من مرد نیست او همزاد زنانه‌ی من است.

سال ۱۳۹۵ به پایانش نزدیک شده است. این سال برای من سرشار از تجربه‌های شیرین و تلخ بود و درس‌های ارزشمندی آموختم که در زندگیم به کار خواهم گرفت. برای داشتن سالی خوب باید تلاش کنیم. هیچ سالی خوب یا بد نیست این بستگی به تلاش ما دارد که روزگارمان را به خوبی سپری کنیم یا در رنج باشیم. برای همه‌ی شما خوبان و نیز خودم، آرزو می‌کنم که سال ۱۳۹۶ سالی سرشار از پیروزی و بهروزی باشد.

سال ۱۳۹۵ نیز گذشت نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/about-1395/feed/ 0
خواسته‌ای از خانم‌ها: از کنار برو!http://sushyant.com/narrow-sidewalks-and-crossings/ http://sushyant.com/narrow-sidewalks-and-crossings/#comments Mon, 22 Aug 2016 17:27:03 +0000 https://sushyant.com/?p=2320 همیشه خانم‌ها از این که برخی از آقایان در تاکسی به درستی نمی‌نشینند و یا خود را به خانم‌ها می‌چسبانند گلایه می‌کنند من هم از این گروه مردها که برخورد اجتماعی را به درستی نیاموخته‌اند بیزارم. بارها دیده شده درون تاکسی کنار آقایی نشستم که خود را به سرنشین کناری که دختر جوانیست می‌چسباند دختران […]

خواسته‌ای از خانم‌ها: از کنار برو! نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
همیشه خانم‌ها از این که برخی از آقایان در تاکسی به درستی نمی‌نشینند و یا خود را به خانم‌ها می‌چسبانند گلایه می‌کنند من هم از این گروه مردها که برخورد اجتماعی را به درستی نیاموخته‌اند بیزارم. بارها دیده شده درون تاکسی کنار آقایی نشستم که خود را به سرنشین کناری که دختر جوانیست می‌چسباند دختران در این زمینه بیش‌تر خاموش هستند و سکوت می‌کنند گاهی هم به سرنشین بی‌فرهنگ و عوضی هشدار می‌دهند شگفت‌آور این است که برخی از چنین مردانی خشمگین هم می‌شوند من در برخورد با چنین کسانی همیشه خودم رو جم و جورتر می‌کنم و به آن نادان می‌گویم: «بیا اینورتر یا جاتو با من عوض کن» در چنین برخوردهایی مرد ناچار می‌شود به خود بیاید و دختر جوان از من سپاس‌گزاری می‌کند گاهی هم کار به درگیری گفتاری می‌کشد. این‌ها را گفتم تا پیش‌زمینه‌ای برای گلایه‌ای مردانه از خانم‌ها باشد.

Move your ass and get outta my way!

پیش‌تر در نوشته‌ای پیرامون چالشی که هر روز با آن روبه‌رو هستم گفته بودم. اگر آقا باشید با چنین رخدادی روبه‌رو شده‌اید و اگر خانم باشید از شما می‌خواهم خودتان را جای مردها بگذارید. درون یک پیاده‌روی باریک سه خانم در کنار هم به آهستگی راه می‌روند و گذر کردن کسانی که از روبه‌رو یا پشت سر می‌آیند را بر هم می‌زنند. هر روز چنین رخدادی بارها و بارها برای من پیش می‌آید چند بار به این دختران و خانم‌ّها می‌گویم «ببخشید ببخشید» تا شاید کمی کنار بروند و من گذر کنم اما گوششان بدهکار نیست برخی از این خانم‌ّ‌ها به پشت سرشان هم نگاه می‌کنند و باز هم گوششان بدهکار نیست گاهی هم نگاهی خشمگینانه به من می‌اندازند. چرا ما باید به خاطر نادانی و بی‌فرهنگی این خانم‌ها به آن‌ها ببخشید بگوییم؟ آیا پیاده‌رو دارایی پدرشان است؟ آیا دوست دارند برای نادانی و بی‌فرهنگیشان از آن‌ّها پوزش بخواهیم؟ به راستی نمی‌دانم.

در این هنگام یا ناچار هستید از خیابان گذر کنید که کار نادرستیست و یا به سختی خود را از کنارشان رد کنید اگر ناخواسته دستتان با تن آن‌ها برخورد کند فریاد می‌زنند و جوری رفتار می‌کنند که انگار به آن‌ّها دست‌درازی کرده‌اید. بارها و بارها شده است که در پیاده‌روی خانم‌هایی را دیده‌ام که با دوستانشان روبه‌رو می‌شوند و همان‌جا می‌ایستند و با هم گفت‌و‌گو می‌کنند چرا نمی‌فهمند که باید کنار بایستند و بگذارند دیگران هم گذر کند. یا دختری را می‌بینم که نگاهش به گوشیش دوخته شده و با من برخورد می‌کند گوشی از دستش به زمین می‌افتد و دشنام می‌دهد. دختر نادان سرت را بالا بگیر شاید جلوی پایت چاله‌ای باشد و با سر درون آن بیافتی و من دلم خنک شود!

اگر شما هم از آدم‌های نادان هستید خواهش می‌کنم کمی فرهنگ شهروندی را بیاموزید و اگر در این زمینه دیدگاهی دارید از شما درخواست می‌کنم در توییتر با برچسب #ازکنابرو توییت کنید توییت‌های شما در همین نوشته نمایش داده خواهد شد. سپاس‌گزارم.


خواسته‌ای از خانم‌ها: از کنار برو! نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/narrow-sidewalks-and-crossings/feed/ 5
سایت‌هایی برای حل مشکلات وردپرسhttp://sushyant.com/where-to-get-help-with-wordpress/ http://sushyant.com/where-to-get-help-with-wordpress/#comments Fri, 01 Jul 2016 20:29:21 +0000 https://sushyant.com/?p=2308 چه کاربر زبردست و چه تازه کار وردپرس باشید برایتان پیش آمده که نیازمند کمک و راهنمایی در زمینه‌ی وردپرس باشید در این نوشته شما را با سایت‌هایی برای حل مشکلات وردپرس آشنا خواهم کرد و به شما خواهم گفت که چگونه پاسخ پرسش‌هایتان را در زمینه‌ی وردپرس بیابید و از راهنمایی دیگران بهره‌مند شوید. […]

سایت‌هایی برای حل مشکلات وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
چه کاربر زبردست و چه تازه کار وردپرس باشید برایتان پیش آمده که نیازمند کمک و راهنمایی در زمینه‌ی وردپرس باشید در این نوشته شما را با سایت‌هایی برای حل مشکلات وردپرس آشنا خواهم کرد و به شما خواهم گفت که چگونه پاسخ پرسش‌هایتان را در زمینه‌ی وردپرس بیابید و از راهنمایی دیگران بهره‌مند شوید.

 

WordPress Codex

بخش مستندات وردپرس به نام Codex WordPress  بهترین راهنما برای این است که با وردپرس آشنا شوید در این بخش راهنمایی‌های گوناگونی خواهید گرفت با کارکرد بخش‌های گوناگون وردپرس آشنا می‌شوید کدها و فانکشن‌های وردپرس را خواهید شناخت و پاسخ بسیاری از پرسش‌هایتان را خواهید یافت. سایت مستندات وردپرس آموزشگاهی است که به رایگان در دسترس شماست آموزش‌های این سایت هم برای کاربران تازه‌کار و هم کهنه‌کار سودمند است.

سایت‌هایی برای حل مشکل وردپرس

WordPress Forum

اگر با مشکلی در وردپرس روبه‌رو شوید و با زبان انگلیسی آشنا باشید بهترین جایی که می‌توانید پاسخ پرسشتان را بیابید انجمن وردپرس است. در این انجمن، برنامه‌نویسان وردپرس، طراحان پوسته و گسترش‌دهندگان افزونه آماده‌ی پاسخگویی به پرسش‌های شما هستند از سوی دیگر کاربرهای بسیاری هم به شما کمک خواهند کرد که مشکلتان را برطرف کنید.

 

WordPress Stack Exchange

بخش وردپرس Stack Exchange یکی از پرهوادارترین بخش‌ها برای یافتن پاسخ پرسش‌ها و رفع مشکل وردپرس است در این سایت شما می‌توانید پرسش‌هایتان را بپرسید تا کاربران به آن پاسخ دهند و بهترین پاسخ از میان پاسخ‌های گوناگون برگزیده می‌شود.

 

WordPress.tv

تلویزیون وردپرس یا WordPress TV یکی دیگر از سایت‌های آموزشی است که در آن ویدیوهایی در زمینه‌ی کار با وردپرس و رفع مشکلات خواهید دید.

 

انجمن وردپرس پارسی

انجمن وردپرس پارسی یکی از بخش‌های گروه وردپرس پارسی است که به پشتیبانی وردپرس به زبان پارسی می‌پردازد اگر به زبان انگلیسی آشنایی ندارید و نیازمند راهنمایی در زمینه‌ی وردپرس هستید به شما پیشنهاد می‌کنم از این انجمن بهره بگیرید تا از راهنمایی کاربرانی زبردست و کارشناس بهره‌مند شوید.

 

چند نکته درباره‌ی حل مشکل وردپرس

  • پیش از باز کردن تاپیک و پرسیدن پرسش، در انجمن‌ها جست‌و‌جو کنید شاید کاربران بسیاری مشکلی همانند شما داشته‌اند و پاسخشان داده شده باشد.
  • هنگامی که در انجمن تاپیک می‌فرستید باید شکیبا باشید تا کاربران تاپیک شما را ببینند و پاسختان را بدهند از فرستادن اسپم در تاپیکتان خودداری کنید هیچ کس دوست ندارد پاسخ کسی را بدهد که در تاپیکش می‌نویسد:‌ up. کسی نیست پاسخمو بده؟ یکی کمک کنه و …؛ از باز کردن چند تاپیک یکسان خودداری کنید تا سرپرست انجمن شما را برای همیشه از انجمن بیرون نکند!
  • شما در برابر آموزش و راهنمایی‌هایی که دریافت می‌کنید پولی پرداخت نمی‌کنید پس رفتاری درست داشته باشید برخی از کاربران گمان می‌کنند دیگران خویش‌کاری (وظیفه) کمک به آن‌ها را دارند یا بردگان پدرشان هستند که دستورشان را انجام دهند. اگر کسی چنین باوری داشته باشد هرگز پاسخش را نخواهد یافت.
  • در بیش‌تر انجمن‌ها دکمه‌ای برای امتیاز دادن به کاربر، سپاس‌گزاری یا لایک دیده می‌شود اگر پاسختان به درستی داده شده این دکمه را فشار دهید نگران نباشید با زدن یک کلیک آرتروز انگشت نخواهید گرفت این کم‌ترین کاریست که می‌توانید در برابر مهر دیگران انجام دهید. هم‌چنین پیشنهاد می‌کنم در شبکه‌های اجتماعی یا سایتتان از کاربران پاسخگو سپاس‌گزاری کنید تا آن‌ها را برای پاسخگویی دلگرم کنید و به آن‌ّا نشان دهید که کارشان ارزشمند است.
  • اگر راهنمایی‌ها کارساز بود  یا خودتان راهکار را یافتید در تاپیک بنویسید که مشکل برطرف شده تا دیگر کاربران هم راهکار را بدانند.

سایت‌هایی برای حل مشکلات وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/where-to-get-help-with-wordpress/feed/ 6
سفارشی کردن نوشته‌ی فوتر پیش‌خوان وردپرسhttp://sushyant.com/change-the-footer-text-on-wordpress-dashboard/ http://sushyant.com/change-the-footer-text-on-wordpress-dashboard/#comments Fri, 17 Jun 2016 15:19:18 +0000 https://sushyant.com/?p=2299 همه‌ی کاربران وردپرس، فوتر یا پیش‌‌خوان وردپرس را با این نوشته به خوبی می‌شناسند: سپاس‌گزاریم از این‌که سایت خود را با وردپرس ساخته‌اید. برخی از کاربران دوست دارند نوشته‌‌ای را جایگزین این نوشته در فوتر وردپرس کنند. پیش از هر چیز یک نکته را یادآوری می‌‌کنم وردپرس اوپن سورس و رایگان است پس شما می‌توانید هر […]

سفارشی کردن نوشته‌ی فوتر پیش‌خوان وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
همه‌ی کاربران وردپرس، فوتر یا پیش‌‌خوان وردپرس را با این نوشته به خوبی می‌شناسند: سپاس‌گزاریم از این‌که سایت خود را با وردپرس ساخته‌اید.

برخی از کاربران دوست دارند نوشته‌‌ای را جایگزین این نوشته در فوتر وردپرس کنند. پیش از هر چیز یک نکته را یادآوری می‌‌کنم وردپرس اوپن سورس و رایگان است پس شما می‌توانید هر چیزی را در وردپرس دگرگون کنید به گونه‌ای که هیچ نامی از وردپرس در آن نباشد پس کاری که در این بخش انجام می‌دهیم اخلاقی و قانونی است. پس اگر دوست دارید در سایت خود یا مشتریانتان فوتر سفارشی داشته باشید این راهکار برای شما سودمند است.

سفارشی کردن نوشته‌ی فوتر پیش‌خوان وردپرس

چگونه نوشته‌ی فوتر پیش‌خوان وردپرس را سفارشی کنیم؟

برای سفارشی کردن فوتر ادمین وردپرس کد زیر را در functions.php پوسته‌تان جای دهید. و در خط سوم به جای Your own text نوشته‌ی دلخواهتان را بنویسید می‌توانید از پیوند (لینک) هم در فوتر بهره بگیرید.

https://gist.github.com/09d4654fd46f273666367a8d027fdfda

سفارشی کردن نوشته‌ی فوتر پیش‌خوان وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/change-the-footer-text-on-wordpress-dashboard/feed/ 1
پاک کردن نوشته‌های Yoast Seo از سورس سایت وردپرسhttp://sushyant.com/remove-all-yoast-html-comments/ http://sushyant.com/remove-all-yoast-html-comments/#respond Fri, 10 Jun 2016 12:00:05 +0000 https://sushyant.com/?p=2204 Yoast Seo افزونه‌ای است که کارشناسان سئو وردپرس با آن به خوبی آشنایی دارند این افزونه یکی از بهترین افزونه‌های سئوی وردپرس است که ما آن را با نام‌های دیگری مانند WP Seo, WordPress Seo و … هم می‌شناسیم. اگر این افزونه را راه‌اندازی کرده باشید می‌دانید که در سورس وردپرستان کدهایی نمایش داده خواهند شد […]

پاک کردن نوشته‌های Yoast Seo از سورس سایت وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
Yoast Seo افزونه‌ای است که کارشناسان سئو وردپرس با آن به خوبی آشنایی دارند این افزونه یکی از بهترین افزونه‌های سئوی وردپرس است که ما آن را با نام‌های دیگری مانند WP Seo, WordPress Seo و … هم می‌شناسیم. اگر این افزونه را راه‌اندازی کرده باشید می‌دانید که در سورس وردپرستان کدهایی نمایش داده خواهند شد که به دست این افزونه درون سورس گذاشته می‌شود.

برای نمونه:

<!– This site is optimized with the Yoast SEO plugin v3.2.5 – https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/ –>

<!– This site is optimized with the Yoast SEO Premium plugin v3.2.5 – https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/ –>

<!– / Yoast SEO Premium plugin. –>

پاک کردن Yoast Seo از سورس سایت

پاک کردن نگارش یا ورژن Yoast Seo از سورس سایت

یکی از کاستی‌های این افزونه را می‌توان نمایش نگارش (Version) افزونه در سورس کد دانست به شما سفارش می‌کنم هرگز نگذارید که نگارش وردپرس یا افزونه‌هایتان برای بازدیدکنندگان نمایش داده شود چون این کار امنیت سایت شما را کاهش خواهد داد. پس برای پنهان کردن نگارش (Version) افزونه‌ی Yoast Seo کد زیر را در functions.php پوسته‌ی خود جای دهید تا نگارش افزونه در سورس کد نمایش داده نشود.

https://gist.github.com/5b75a0a9f34198fd8d6555cd522d2a31

 

پاک کردن کد Yoast Seo از سورس سایت

اگر بخواهید از نمایش نام افزونه Yoast Seo در سورس سایت وردپرستان جلوگیری کنید و دوست ندارید کسی بداند که از این افزونه در سایتتان بهره گرفته اید بهتر است چشم به راه دونالد ترامپ نباشید و کد زیر را در functions.php پوسته جای دهید. اگر پس از بهره گرفتن از این کد، نام برگه‌ها در مرورگر به درستی نمایش داده نشد و به جای آن پیوند (لینک نوشته) در مرورگر به نمایش در آمد نگران نباشید در افزونه بخشی به نام  Force rewrite title هست که با به کار انداختن آن این مشکل درست خواهد شد.

https://gist.github.com/0a3f86c10ca59eac4dedf7a97b4e54c2

 

پاک کردن نوشته‌های Yoast Seo از سورس سایت وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/remove-all-yoast-html-comments/feed/ 0
نمایش کدهای گیت هاب در وردپرسhttp://sushyant.com/embed-gists-on-wordpress/ http://sushyant.com/embed-gists-on-wordpress/#respond Fri, 03 Jun 2016 08:52:28 +0000 http://sushyant.com/?p=2192 اگر از هواداران لینوکس، گیت یا گیت هاب باشید به خوبی با gist آشنایی دارید و می‌دانید که در بخش گیست گیت‌هاب می‌توانید کدهایتان را به نمایش بگذارید. بسیار خوب برای نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس چه باید کرد؟ Embed کردن Gist گیت هاب در وردپرس با افزونه افزونه‌های گوناگونی برای این کار هست […]

نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
اگر از هواداران لینوکس، گیت یا گیت هاب باشید به خوبی با gist آشنایی دارید و می‌دانید که در بخش گیست گیت‌هاب می‌توانید کدهایتان را به نمایش بگذارید. بسیار خوب برای نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس چه باید کرد؟

Embed کردن Gist گیت هاب در وردپرس با افزونه

افزونه‌های گوناگونی برای این کار هست که بهترین آن‌ها Jetpack است من همیشه به دوستانم پیشنهاد می‌کنم این افزونه‌ی کاربردی را روی وردپرسشان داشته باشند. در این افزونه بخشی به نام Shortcode Embeds هست که به کمک آن می‌توانید کدهای بسیاری از سایت‌ها را در وردپرستان جای‌گذاری کنید که گیت هاب هم یکی از آن‌هاست. پس از به کار انداختن نوشته به روش‌های زیر کدهای گیست را در نوشته‌هایتان نمایش دهید.

نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس

نمایش با ID

[gist]1234567[/gist]

 

نمایش با پیوند

[gist https://gist.github.com/2314628 /]

 

Embed کردن Gist گیت هاب در وردپرس بدون افزونه

اگر بخواهیم این ویژگی را بدون افزونه به وردپرس بیافزاییم باید کد زیر را در بخش functions.php پوسته وردپرس جای گذاری کنیم.

https://gist.github.com/dff90c0c0f56f1e8bc46a87664372f1f

اکنون به سادگی با گذاشتن پیوند یا همان لینک gist خود می‌توانید کدهای گیست خود را از گیت هاب درون سایت خود به نمایش بگذارید. به یاد داشته باشید برای نمایش کدها باید شناسه‌تان (Username) را از نشانی پاک کنید مگرنه کدها نمایش داده نخواهند شد. فرتور زیر نمونه‌ای از نمایش کدها به این روش در وردپرس است.

نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس

 

نمایش کدهای گیت هاب در وردپرس نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/embed-gists-on-wordpress/feed/ 0
پس‌زمینه‌ی موبایلhttp://sushyant.com/mobile-wallpaper/ http://sushyant.com/mobile-wallpaper/#comments Thu, 03 Mar 2016 13:28:06 +0000 http://sushyant.com/?p=2148 روزی که دنبال فرتور پس‌زمینه برای موبایلم گشتم را خوب به یاد دارم پس از کلنجار رفتن فراوان دو فرتور خوب پیدا کردم فرتورهایی که هر کسی با دیدنشان، پرسش‌هایی پیرامون آن‌ها از من می‌کند. بر آن شدم که این‌جا درباره‌ی چرایی گزینش این فرتورها بنویسم. من برای پس‌زمینه‌ی قفل موبایل فرتور زیر را برگزیدم. در […]

پس‌زمینه‌ی موبایل نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
روزی که دنبال فرتور پس‌زمینه برای موبایلم گشتم را خوب به یاد دارم پس از کلنجار رفتن فراوان دو فرتور خوب پیدا کردم فرتورهایی که هر کسی با دیدنشان، پرسش‌هایی پیرامون آن‌ها از من می‌کند. بر آن شدم که این‌جا درباره‌ی چرایی گزینش این فرتورها بنویسم. من برای پس‌زمینه‌ی قفل موبایل فرتور زیر را برگزیدم.

فرتور قفل موبایل

در این فرتور چشمی از درون سوراخ قفل به سوی ما نگاه می‌کند. یک بار دیگر به این فرتور نگاه کنید آیا این چشم از درون به بیرون نگاه می‌کند یا از بیرون به درون؟ پاسخ این پرسش بستگی به نگرش شما به حریم خصوصی دارد. هنگامی که من این فرتور را ببینم؛ آن چشم نشان‌گر نگاه از درون به بیرون است و اگر کسی بخواهد در موبایل من سرک بکشد این نگاه از بیرون به درون می‌شود.

برای پس‌زمینه‌ی موبایل هم فرتور زیر را برگزیدم.

پس‌زمینه‌ی موبایل من

در این فرتور، سایه‌ای را می‌بینید که تفنگی در دست دارد و به سوی ما نشانه گرفته است. این فرتور می‌تواند نمایانگر هشدار و یا مرگ باشد. این فرتور به من هشدار می‌دهد که بیش از اندازه‌ی نیاز از موبایل بهره‌ نگیرم کار کردن بیش از اندازه با موبایل زیان‌بار است. هر بار که این فرتور را می‌بینم این هشدار به من یادآوری می‌شود تا درست و بهینه از موبایلم بهره‌گیری کنم. اگر کسی دیگر این فرتور را ببیند چه؟ این فرتور نشان می‌دهد که قفلی که روی در بود شکسته شده و اکنون سزای او مرگ است!

شما هم داستان فرتورهای موبایلتان را برای من بگویید.

پس‌زمینه‌ی موبایل نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/mobile-wallpaper/feed/ 2
نیم‌فاصله در گوگل کرومhttp://sushyant.com/zero-width-non-joiner/ http://sushyant.com/zero-width-non-joiner/#comments Fri, 12 Feb 2016 16:20:05 +0000 http://sushyant.com/?p=2139 اگر از کاربران دوستدار گوگل کروم باشید و مرورگرتان به‌روز باشد با دردسر از کار افتادن نیم‌فاصله یا نیم‌میانجی روبه‌رو شده‌اید. همان‌گونه که می‌دانید واژه‌هایی مانند «می‌شود، بهینه‌سازی، برنامه‌نویسی و…) با نیم‌فاصله نوشته می‌شوند. بارها تلاش کردم تا این آیین نگارشی را در مغز کسانی که وبلاگ‌نویس هستند یا وب‌سایت دارند فرو کنم که نشد. […]

نیم‌فاصله در گوگل کروم نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
اگر از کاربران دوستدار گوگل کروم باشید و مرورگرتان به‌روز باشد با دردسر از کار افتادن نیم‌فاصله یا نیم‌میانجی روبه‌رو شده‌اید. همان‌گونه که می‌دانید واژه‌هایی مانند «می‌شود، بهینه‌سازی، برنامه‌نویسی و…) با نیم‌فاصله نوشته می‌شوند. بارها تلاش کردم تا این آیین نگارشی را در مغز کسانی که وبلاگ‌نویس هستند یا وب‌سایت دارند فرو کنم که نشد. بگذریم کلید نیم‌فاصله در ویندوز همان Ctrl+Shift+2 بود که هم‌اکنون از کار افتاده است. اگر می‌خواهید از نیم‌فاصله در گوگل کروم بهره بگیرید می‌توانید به جای این کلیدها از Alt+0157  بهره بگیرید.

نیم‌فاصله در کروم

راه دیگر این است که کیبورد استاندارد زبان پارسی را از این‌جا دریافت و روی ویندوزتان راه‌اندازی کنید. اگر این کار را انجام دهید به جای دکمه‌ی Ctrl+Shift+2 باید از دکمه‌های Shift+Space بهره بگیرید. از آن‌جایی که من از هواداران کیبورد استاندارد هیستم این روش را به شما پیشنهاد می‌کند چون بهره گرفتن از یک کیبورد استاندارد و زدن دو دکمه به جای سه دکمه خردمندانه‌تر است.

فراموش نکنیم گاهی کمپانی‌های بزرگی مانند گوگل نادان می‌شوند و تا بخواهند به نادانیشان پی ببرند زمان نیاز است پس امیدوار باشیم که باز هم همان کلیدهای پیشین برای گوگل کروم کار کند. نیم‌‌فاصله را دوست داشته باشیم و فرهنگ به کار بردن آن را به دیگران نیز بیاموزانیم.

نیم‌فاصله در گوگل کروم نگاشته شده به دست سوشیانت زوارزاده در سایت سوشیانت زوارزاده

]]>
http://sushyant.com/zero-width-non-joiner/feed/ 2